Η ανακαίνιση αφορούσε εξοχική κατοικία ηλικίας 40 ετών, η οποία αφενός μεν παρουσίαζε φθορές, αφετέρου δε είχε πάψει να είναι λειτουργική για τα δεδομένα των νέων χρηστών.
Στόχος μας ήταν η δημιουργία μιας εκσυγχρονισμένης εξοχικής κατοικίας από πλευράς εξοπλσιμού, η οποία θα εναρμονίζεται πλήρως με το φυσικό τοπίο και δε θα αλλοιώνει την εικόνα του ευρύτερου συγκροτήματος στο οποίο εντάσσεται.
Φροντίσαμε για τη διαμόρφωση της ηλεκτρομηχανολογικής εγκατάστασης με τρόπο ώστε να είναι σε θέση να υποστηρίξει τις πιο σύγχρονες συσκευές, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα χρήσης της κατοικίας για μεγαλύτερο διάστημα πέραν της παραθεριστικής περιόδου.
Φροντίσαμε για τη διαμόρφωση της ηλεκτρομηχανολογικής εγκατάστασης με τρόπο ώστε να είναι σε θέση να υποστηρίξει τις πιο σύγχρονες συσκευές, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα χρήσης της κατοικίας για μεγαλύτερο διάστημα πέραν της παραθεριστικής περιόδου.
Επιλέχθηκαν έπιπλα που προσέδωσαν στο χώρο το αίσθημα της φρεσκάδας με πινελιές που διατηρούν το παραδοσιακό στοιχείο της ζωής στο νησί.
Επικοινωνήστε μαζί μας για να μάθετε πως μπορούμε να σας βοηθήσουμε με το κατασκευαστικό σας έργο.
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ